5 spôsobov, ako náš cloud uľahčí prácu s Vemou

Spoznajte slobodu, ktorú vám prináša DataWex Cloud!

DataWex Cloud vás odpúta od počítača

Pracujete s aplikáciami Vema. A viete o tom, že spolu s licenciou ste dostali aj podporu pre prácu v cloude, o čom sa iným len sníva? Predstavte si situáciu, kedy sa konečne môžete venovať svojej práci: aby zamestnanci dostali včas a správne výplaty. Ak máte otázku alebo potrebuje vyriešiť problém, vždy je vám k dispozícii Zákaznícka podpora. Aj mimo pracovnú dobu.

Nestíhate svoju prácu v kancelárii a chceli by ste ju cez víkend dokončiť? Žiadny problém, to všetko vám umožní DataWex Cloud. Znie to neuveriteľne, ale dnes už je to realita života pre desiatky mojich zákazníkov. Čítajte ďalej, ako môžete v práci zažiť skutočnú slobodu v čase aj v priestore…

V predchádzajúcom článku som písal o tom, aké nástrahy na vás čakajú pri lokálnom spracovaní. A dnes si povieme o bezstarostnom živote so službou DataWex Cloud.

Ak neviete presne, že čo znamená výraz cloudové spracovanie, najprv si prečítajte tento článok.

1. Nemusíte byť odborníkom na IT

Jediné, čo musíte zabezpečiť, je internetové pripojenie vášho počítača. Všetko ostatné dostanete na podnose.

O technické pozadie behu aplikácií Vema sa už viac nestaráte. Sprístupním pre vás výkonný server uložený  v prísne stráženom dátovom centre. V zabezpečenej budove je zaručená aj jeho ochrana proti nepovolaným osobám. Už viac sa nestaráte o inštaláciu nových verzií a prevody dát na nové verzie, ani o otvorenie nového roka.

Keď si kúpite nový počítač, už nemusíte riešiť presun dát a programov zo starého počítača. Na svojom starom počítači totiž nemáte žiadne dáta, ani programy. Všetko je uložené na serveri. Stačí nainštalovať Vema Klienta na nový počítač, čo netrvá viac ako 10 minút. V ďalšom kroku sa prihlásite do Vemy a pokračujete tam, kde ste na starom počítači prestali. Jednoduché, že?

2. Dáta v cloude sú ako v trezore

Vaše dáta sú pod rádovo lepšou ochranou, než akú dokážete zabezpečiť vo vlastnej organizácii. Pozrime sa bližšie, na čom je založené moje tvrdenie.

  1. Nehrozí krádež počítača a s tým spojený bezpečnostný incident. Server, na ktorom sú uložené vaše dáta, je umiestnený v zabezpečenom dátovom centre v klimatizovanej miestnosti. Vstup je povolený len osobám, ktoré vykonávajú údržbu.
  2. Proti útokom z internetu vás chráni sofistikovaný firewall – zariadenie, ktorí odvráti nežiadúce pokusy o pripojenie.
  3. Vaše dáta sú uložené na fyzicky nedostupnom mieste. Zabránime tým strate alebo krádeži vášho počítača. To znamená, že vaše dáta sa nemôžu dostať do cudzích rúk.
  4. Pevné disky sú neustále monitorované a v prípade náznaku blížiacej sa poruchy sú vymenené skôr, než dôjde k ich úplnej nefunkčnosti. Výmena sa uskutoční bez zastavenia prevádzky servera.
  5. Každý deň vytvoríme kópiu vašich aktívnych dát štandardnou funkciou Archivácia. Takto je zabezpečené, že sa môžete vrátiť aj k stavu starému niekoľko mesiacov. Pre zvýšenie bezpečnosti sa archívy ukladajú na ďalší, geograficky vzdialený server. Takto je zaistená ich dostupnosť aj v prípade havárie dátového centra.
  6. Okrem archivácie sa každý deň zálohujú všetky dátové prostredia, ktoré máte uložené na serveri. Tieto zálohy sa ukladajú na ďalší nezávislý server.
  7. Na serveri okrem Vemy a podporných aplikácií nie je inštalovaná žiadna iná aplikácia, ktorá by mohla byť potenciálnym zdrojom vírusovej nákazy systému.
  8. Za účelom minimalizácie zraniteľnosti operačný systém Windows je priebežne udržovaný najnovšími záplatami.

3. Poskytnutie podpory bez vašej účasti

Vzhľadom k tomu, že vaše dáta sú uložené na mojom serveri, mám k nim kedykoľvek prístup. Ak máte problém, potom len zadáte požiadavku na Zákaznícku podporu a ja ju riešim. Niekedy stačí krátka odpoveď na jednoduchú otázku, inokedy je potrebné sa pozrieť do dát, prípadne niečo v nich opraviť.

Jedno je isté: vy naďalej môžete robiť  svoju prácu a zároveň sa vaša požiadavka vyrieši v najkratšom možnom čase. Niekedy večer, niekedy aj cez víkend, podľa potreby. Ale nikdy nemusíte sedieť pri počítači, kým ja pracujem.

4. Sloboda pohybu

A teraz prichádza to najdôležitejšie: používaním služby DataWex Cloud sa môžete kedykoľvek odpútať od stoličky vo vašej kancelárii. Aplikácie Vema, ako aj vaše dáta sú vám k dispozícii 24 hodín denne, 365 dní v roku.

Stačí ak počítač s nainštalovaným Vema Klientom pripojíte na internet. Okamžite môžete pracovať z kancelárie, z domu alebo z chaty. Máte choré deti a ste s nimi doma? Nevadí. Nestihli ste v pracovnom čase cez týždeň dokončiť svoju prácu? Nevadí. Máte zlomenú nohu a nemôžete dôjsť do práce? Nevadí. Sedíte doma v karanténe? Ani to nevadí.

Ani jedna z vymenovaných situácií vás proste nemôže zaskočiť. Vy rozhodujete o tom, kedy a kde svoju prácu urobíte.

5. Zastupiteľnosť

Keď už mzdárka nie je pripútaná k svojmu počítači, vznikajú ďalšie možnosti využitia tejto slobody pohybu. Niekoľkokrát som sa už stretol so situáciou, keď mzdárka v organizácii náhle ochorela a dostala sa do nemocnice. Riaditeľ stál pred úlohou rýchlo nájsť za nej náhradu. Aj keď niekoho nájde, dotyčná osoba je pravdepodobne zamestnaná inde a v pracovnom čase nemôže k vám  prísť a spracovať mzdy. Rada by pomohla, ale len po pracovnej dobe alebo cez víkend z domu.

Organizácia, ktorá spracováva mzdy v službe DataWex Cloud túto situáciu zvládne jednoducho. Zastupujúcej mzdárke vytvoríme prístup do ich dátového prostredia a ona okamžite môže pracovať z domu a dokonca aj cez víkend.

Záver

V tomto článku som ukázal 5 spôsobov, vďaka ktorým sa v službe DataWex Cloud môžete odpútať oj svojho počítača v kancelárii. Rýchle služby, možnosť pracovať aj mimo kanceláriu a v čase, ktorý vám vyhovuje – to je môj prísľub. Všetky ostatné benefity sú len čerešničkou na torte.

Odpútajte sa aj vy a kliknutím na tlačidlo nižšie požiadajte o bezplatné testovanie na jeden mesiac!

Nezabudnite sa zaregistrovať na odber noviniek!

Zdielať

Autor: Gejza Horváth

S Vemou pracujem od roku 1992. Od roku 1994 som samostatný obchodný a konzultačný partner Vemy. Najprv som získal atestáciu na PAM, potom v roku 1995 aj na EKOS. Odvtedy som postupne získaval zákazníkov. Dnes sa starám o správu a chod systémov Vema pre 250 užívateľov pre 50 organizácií. V roku 2012 som založil spoločnosť DataWex, ktorej hlavná činnosť je prevádzka služby DataWex Cloud, v ktorej poskytujeme technické a prevádzkové zázemie pre bezpečné a úspešné využívanie všetkých aplikácií Vema.

Pridaj komentár