Otvorenie súboru na novej záložke

Dátový editor Vema – pracujeme s ním každý deň, ale veľká časť užívateľov zďaleka nevyužíva všetky jeho možnosti. Je to šikovný nástroj, ktorý vám dokáže výrazne zjednodušiť prácu a ušetriť tým veľa času. Využite túto príležitosť a zoznámte sa s funkciou, ktorá zvýši vašu produktivitu.

Keď jedna záložka nestačí

Predstavte si situáciu, keď riešite komplikovanejší prípad a potrebné informácie sú rozložené v niekoľkých súboroch a tabuľkách. Otvoríte jeden formulár, vyhľadáte nejaký údaj a zaznamenáte si ho. Potom tento súbor zavriete, prejdete do iného formulára, kde zase vyhľadáte určité informácie a takto to môže pokračovať dokola. Neustále otváranie a zatváranie tých istých súborov.

Ďalší typický príklad: Vytlačíte jednu zostavu, v ktorej sa vám nepozdávajú čísla a chcete ich skontrolovať. Zavriete zostavu a v menu vyhľadáte a otvoríte potrebný súbor. Po prípadnej oprave údajov zase vytvoríte náhľad zostavy. To všetko zaberie desiatky klikov a veľa času, ktorého nikdy nie je dosť.

Otvorte nové záložky

Situácia bude výrazne jednoduchšia, ak si potrebné súbory a zostavy otvoríte v samostatných záložkách. Ak vo Vema Centre používate preddefinované odkazy na jednotlivé súbory a zostavy, tie sa otvárajú automaticky v novej záložke.

Otvoriť súbor alebo zostavu na novej záložke je jednoduché:

Pred kliknutím na položku s názvom súboru alebo zostavy v menu podržte stlačené tlačidlo Ctrl a kliknite myšou.

Alternatívnym riešením je otvoriť položku menu použitím klávesovej kombinácie Ctrl-Enter.

Záložky v editore
Editor s niekoľkými záložkami

Zvolený súbor alebo zostava sa otvorí na novej záložke. Niekoľko sekúnd musíte počkať, lebo sa v pozadí spustí nová inštancia aplikácie. Následne stačí už len preklikávať medzi jednotlivými záložkami, ak sa potrebujete presunúť na iné miesto v aplikácii.

Využívaním tejto funkcie vám výrazne stúpne produktivita.

Foto: pixabay.com


Našli ste najrozsiahlejší zdroj informácií o Veme. Nenechajte si ujsť informácie, ktoré vám pomôžu pri každodennej práci a prihláste sa na odber oznámení o novom článku! Kliknite na červené tlačidlo a registrujte sa!


Chcem dostávať informácie o nových článkoch
Zdielať

Autor: Gejza Horváth

S Vemou pracujem od roku 1992. Od roku 1994 som samostatný obchodný a konzultačný partner Vemy. Najprv som získal atestáciu na PAM, potom v roku 1995 aj na EKOS. Odvtedy som postupne získaval zákazníkov. Dnes sa starám o správu a chod systémov Vema pre 250 užívateľov pre 50 organizácií. V roku 2012 som založil spoločnosť DataWex, ktorej hlavná činnosť je prevádzka služby DataWex Cloud, v ktorej poskytujeme technické a prevádzkové zázemie pre bezpečné a úspešné využívanie všetkých aplikácií Vema.

Pridaj komentár